Skuteczny e-learning to taki, który da się realizować w każdych warunkach. Kursy online to jedno, ale co z zajęciami zdalnymi face to face? Czy są one niezbędne w obecnym nauczaniu ? A jeśli tak, to jakich narzędzi użyć, aby prowadzić naukę online w atrakcyjny i skuteczny sposób?

Zajęcia online w pokoju wirtualnym, czy kursy online na platformie e-learning?

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdza się połączenie zajęć zdalnych online w pokojach wirtualnych z kursami online na platformie e-learningowej. Takie połączenie jest jeszcze bardziej skuteczne w momencie, kiedy uczeń przygotowuje się do zajęć z tematu, którego będą te zajęcia dotyczyły. Jest to metoda flipped learning i zdobywa ona coraz większe uznanie w świecie nie tylko nauki oraz kursów online, ale także w nauczaniu tradycyjnym.
Oznacza to większe zaangażowanie uczniów w proces nauczania.

Zajęcia zdalne – jakie narzędzie wybrać

Pewnie zastanawiasz się na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru narzędzia do prowadzenia zajęć online w pokojach wirtualnych? Podstawowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest liczba osób, które będą mogły brać udział w wydarzeniu. Warto zwrócić także uwagę też na to, czy wszyscy uczestnicy podczas nauki zdalnej będą mieli dostęp do kamery i mikrofonu. Kolejnym elementem, który sprawie, że nasze zajęcia online będą ciekawe i atrakcyjne będzie możliwość pracy w grupach – niestety nie wszyscy usługodawcy dają taką możliwość. Są to tzw breakout rooms.
Kolejną ciekawą, ale rzadko spotykaną funkcjonalnością są wspólne notatki, które pozwalają na jednoczesne pisanie na przestrzeni jednego dokumentu zarówno przez prowadzącego, jak i kursantów. Takie opcje, jak udostępnianie pulpitu czy czat publiczny stały się już oczywistym standardem, bez których trudno wyobrazić sobie lekcje zdalne online, dlatego całkiem prawdopodobnie znajdziecie te opcje u każdego usługodawcy.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć odpowiedni pokój wirtualny do prowadzenia nauki zdalnej i chcesz jeszcze mieć miejsce na umieszczanie materiałów szkoleniowych– zapraszamy na krótką prezentacje online, na której pokażemy Ci, jakie to proste.

Chcesz szybko uruchomić pokój wirtualny i uczyć online, możesz to zrobić w ciągu jednego dnia. Skontaktuj się z nami.

Napisz: info@lektor.com.pl lub zadzwoń na 606652094