Według portalu Global Market Inside, wartość światowego rynku e-learningu i kursów online przekroczy liczbę 233 mld $, ale to nie koniec – w 2026 wartość może urosnąć nawet do 375 mld $! Liczby robią wrażenie, ale jak przekładają się one na podejście Polaków do nauki zdalnej i kursów e-learningowych?

Platformy e-learningowe – rynek dla każdego

Dzisiejszy rynek platform e-learningowych jest na tyle duży, że ceny platform e-learning w porównaniu z latami poprzednimi są dużo bardziej konkurencyjne. Tak sytuacja sprawia, że nie tylko polskie średnie i małe firmy stać w tym momencie na swoją własną platformę e-learning, ale wejście do świata e-learningu jest możliwe nawet, jeśli nie ma się firmy.
Jeżeli jesteś osobą, która ma wiedzę z dowolnej tematyki i masz pomysł jak ją przekazać – warto sięgnąć po swój kawałek tortu z tego ogromnego, prężnie rozwijającego się rynku e-learningowego,

Kursy online i e-learning, czyli oszczędności

W nauczaniu zdalnym i kursach online oraz w e-learningu nie ma żadnej magii – to tylko zdrowy rozsądek.
Jeśli jesteś osobą, która ciężko pracuje, na pewno zgodzisz się ze stwierdzeniem, że zapytana/y na ulicy, czego Ci najbardziej w życiu brakuje, zdecydowana większość ludzi odpowie – czasu.
W tym właśnie tkwi zdecydowana zaleta e-learningu i platform online.
Duży dostęp do platform e-learningowych na rynku sprawia, że kursy online dostępne są z poziomu Twojego domu, pracy, czy ulubionej, pobliskiej kawiarni. Brak potrzeby tracenia czasu na dojazdy sprawia, że czas, który możesz poświęcić na naukę na platformie e-learningowej ulega zazwyczaj podwojeniu. Sytuacja pandemiczna uświadomiła ludziom jeszcze bardziej, że czas to pieniądz, dlatego zainteresowanie wśród Polaków kursami e-learningowymi wzrosło w 2020 o około 70%!

Platformy e-learning – więcej kursów online

Dzięki platformom e-learning oraz firmom, które uczą, jak zaprojektować swoje pierwsze kursy e-learningowe, rynek autorów kursów online rośnie w ogromnym tempie. Nie chcemy, aby zabrzmiało to jak slogan reklamowy, ale w 2021 – każdy może zostać twórcą kursów i mieć swoją platformę e-learning!
Wiele osób może powiedzieć, że w takim razie może to znacząco wpłynąć na jakość produktów dostępnych na rynku, ale przyjrzyjmy się faktom. Dzisiejszy rynek pracy kładzie nacisk na posiadanie konkretnych albo przynajmniej jakichkolwiek umiejętności, które mogą od razu generować zysk dla pracodawcy. Przykładem może być branża beauty, której udział w rynku szkoleń online rośnie bardzo szybko.
Szkolenia ze stylizacji rzęs, brwi, czy paznokci co raz częściej odbywają się na platformach e-learningowych, co nie tylko ratuje biznesy zajmujące się szkoleniami, ale także daje podstawę pod nowe firmy, które powstaną po zakończeniu pandemii. Podobnie jest w innych branżach, gdzie coraz częściej e-learning i platformy szkoleniowe są nowym pomysłem na rozwój , a czasami na przetrwanie firmy szkoleniowej.

Kursy online – pragmatyzm i nostalgia

Polacy to naród pracowity i często pragmatyczny, dlatego w obliczu zmieniającego się świata, szybko dostosowali się do realiów. Pandemia Covid sprawiła, że duża część społeczeństwa była zmuszona do przeorganizowania swojego życia zawodowego. W 2019 roku, wg raportu GUS, 1/3 Polaków korzystała z internetu, aby się uczyć. Byli to jednak w większości studenci i uczniowie, którzy szukali informacji aby przygotować na lekcję lub wykłady. Jednak dostęp do platform e-learning, na których znajduje się tysiące kursów różnego rodzaju sprawił, że od marca 2020 zainteresowanie kursami online np. IT wzrósł według niektórych analiz o ponad 50% a nawet 70%.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat uruchomienia platform e-learningowych i chciałbyś wdrożyć e-learning w Twojej firmie – napisz do nas na info@edu-platformy.com lub zadzwoń 606652094

Zobacz , jak wygląda nowoczesna platforma e-learning PARLO

kursy online na platformie edukacyjnej