Większość z naszych klientów to firmy, które wdrażają platformę e-learningową po to, aby monetyzować swoje doświadczenie oraz wiedzę w internecie. Oczywiście, w gronie klientów, znajdują się również firmy, które chcą wdrażać oraz doszkalać swoich pracowników przy pomocy kursów e-learningowych.
Jakie więc jest przeznaczenie naszej platformy edukacyjnej?

Kursy online na platformie e-learning- dla kogo

Według nas najlepiej sprawdzi się model hybrydowy, w którym zarówno szkolenie pracowników na platformie e-learning, jak i sprzedaż klientom zewnętrznym kursów online będzie odbywać się w tym samym czasie.
Zaprojektowanie kursu online dla pracowników może równie dobrze zawierać elementy kursu, który trafi na sprzedaż dla zewnętrznych klientów. Kurs e-learningowy dla własnych będzie prawdopodobnie zawierać wiedzę dotyczącą firmy, która, już po podpisaniu umowy z pracownikiem, będzie opatrzona klauzulą poufności. Element przekazania poufnych informacji firmowych to praktycznie jedyna, newralgiczna różnica, na którą trzeba uważać. Jeśli wartość merytoryczna kursu będzie wspólna dla pracowników wewnętrznych oraz potencjalnych klientów – powinniśmy tę wartość wykorzystać do stworzenia dwóch kursów e-learningowych, opartych na tym samym lub bardzo podobnym szkielecie kursu.

Szkolenia e-learningowe – jak oszczędzać czas

Platforma e-learning Parlo to narzędzie, które pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób na klonowanie swoich kursów e-learningowych. Właśnie dzięki tej możliwości, stworzenie dwóch kursów online dla dwóch różnych odbiorców nie będzie czasochłonne i wymagające powtórnego tworzenia tych samych treści szkoleniowych. Wystarczy, że podczas projektowania swojego szkolenia online, ustalisz elementy wspólne dla obu wersji, a następnie po skopiowaniu kursu – usuniesz niepotrzebne (dla zewnętrznego klienta) lekcje oraz tematy. Oczywiście, możesz również dodać inne elementy w kursie, które będą atrakcyjne dla klienta, a niekoniecznie niezbędne dla Twoich pracowników.

Kiedy Twoje kursy e-learningowe będą gotowe, czas przydzielić do nich dostęp odpowiednim typom odbiorców. Jeśli chodzi o pracowników możesz skorzystać z masowego dodania im dostępu do kursu. Jeśli chodzi o klientów, najlepszym sposobem na sprzedaż kursu będzie oczywiście powiązanie go z odpowiednim produkcie w Twoim sklepie. Wystarczy, że stworzysz odpowiedni produkt (opakowanie kursu), a następnie połączysz go z utworzonym wcześniej kursem. Na platformie e-learningowej Parlo znajdziesz również swój w pełni skonfigurowany sklep internetowy, który pozwoli Ci na sprzedaż kursów online przy pomocy wszystkich sposobów płatności dostępnych na polskim rynku.

Jeśli zastanawiasz się, czy jesteś w stanie poradzić sobie z tworzeniem i sprzedażą kursów e-learningowych na naszej platformie – zapraszamy na krótką prezentacje online, na której pokażemy Ci jakie to proste : )

Napisz: info@edu-platformy.com lub zadzwoń na 606652094