Polska Szkoła w Dublinie–szkoła polonijna

Dyrekcja szkoły polonijnej w Dublinie po zapoznaniu się z funkcjami platformy eduklacyjnej Parlo bardzo szybko zdedydowała się na jej uruchomienie. Platforma została wdrożona w trybie ekspresowym i służy uczniom , mieszkającym na stałe w Irlandii. Szkoła korzysta także z kilkunastu pokoi wirtualnych, gdzie nauczyciele prowadzą lekcje dla poszczególnych klas.

Przed rozpoczęciem prac określono następujące cele:

1. Stworzenie platformy e-learningowej

2. Zaprojektowanie systemu szkoleniowego oraz komunikacyjnego na potrzeby szkoły

3. Przeszkolenie nauczycieli

Realizacja krok 1

Stworzenie platformy e-learningowej dla szkoły, która ma zostać internetowym sercem szkoły, to poważne wyzwanie. Pani Dyrektor, która bezpośrednio nadzorowała ten projekt, musiała stać na straży nie tylko wartości merytorycznej, która pozostawała głównym celem tego wdrożeniu, ale także nad zaplanowaniem modelu komunikacji w obrębie platformy.

Realizacja krok 3

Szkola Pola to szkoła nie tylko polonijna, ale też weekendowa.
Jako, że nasz zespół dostosowujemy się do klienta , dlatego rozpoczęliśmy weekendowy cykl szkoleń dla nauczycieli. Wszystkie szkolenia odbyły się w wirtualnych pokojach, które spełniają rolę szkolnych klas. Pokoje znajdują się na naszych serwerach, dlatego możemy trzymać rękę na pulsie, aby każde zajęcia odbyły się bez przeszkód.

Realizacja krok 2

Szkola Pola to szkoła polonijna, ale nie uczy się w niej tylko języka polskiego. W programie szkoły znajdują się także inne przedmioty. Lekcje są oczywiście prowadzone w języku polskim, natomiast ilość przedmiotów i klas wymagała od naszego zespołu stworzenia koncepcji szkoleń e-learningowych, które miały uzupełniać zarówno naukę w offline, jak i naukę online – w wirtualnych klasach. Wspólnymi siłami znaleźliśmy optymalne rozwiązanie, a sam system jest wdrażany w warunkach szkolnych. Jeśli chodzi o system do komunikacji między uczniami oraz między uczniami a nauczycielami, musieliśmy dobrać takie rozwiązanie, które byłoby odpowiednie dla tego typu projektu. Świetnie sprawdziły się tutaj wiadomości bezpośrednie (DM), które są częścią naszego modułu społecznościowego.

Dołącz do naszych klientów!

Dowiedz się więcej na temat funkcji platformy i procesu wdrożenia

Szukasz platformy e-learning?
Zadaj pytanie!
Chętnie odpowiemy!

Po otrzymaniu zapytania,
przygotujemy propozycję platformy zgodnie z potrzebami Twojej firmy.
Zachęcamy także do umówienia się na prezentację online demo platformy.
Zapraszamy również do kontaktu na info@edu-platformy.com lub na 606652094