Projekt naukowy – ratownictwo medyczne

Pan Piotr jest lekarzem oraz pracownikiem naukowym jednego z uniwersytetów medycznych. Projekt, który stworzył nasz klient (z naszym skromnym udziałem) może uratować życie każdemu z nas. Pan Piotr wykorzystał platformę Parlo do zbierania danych nt. tego, w jakim stopniu wykorzystywany jest przez ratowników medycznych ATMIST -protokół szybkiego reagowania na miejscu wypadku, od którego często zależy ludzkie życie.

Przed rozpoczęciem prac określono następujące cele:

1. Stworzenie dedykowanej platformy z konfiguracją dostosowaną pod klienta

2. Stworzenie kursu online w dziedzinie ratownictwa medycznego, dotyczącego protokołu ATMIST

3. Dostosowanie modułu do gromadzenia wyników ankiety oraz testu

Realizacja krok 1

Platforma została dostosowana tak, aby posiadała tylko podstawowe funkcje. W tym wypadku Parlo miało zostać narzędziem stricte dydaktycznym, dlatego zaproponowaliśmy klientowi wersję podstawową – bez żadnych dodatków tj. sklep, system do wysyłki maili, modułu grywalizacji czy kalendarza szkoleń. Platforma Pana Piotra została wdrożona w ciągu 8 dni  po zgłoszeniu zamówienia.

Realizacja krok 2

Zostaliśmy poproszeni również o stworzenie kursu e-learningowego, który będzie zawierał część teoretyczną, praktyczną oraz test, którego wyniki będą raportowane do pliku oraz statystyk kursu. Z dostarczonych przez pana Piotra materiałów, mimo braku doświadczenia w dziedzinie ratownictwa, stworzyliśmy solidny, merytoryczny kurs, który do tej pory służy wielu ratownikom oraz studentom.

Realizacja krok 3

Po wdrożeniu platformy oraz stworzeniu kursu zostało tylko zaprojektować w jaki sposób będzie dochodzić do podawania przez uczestników danych, na których zależało naszemu zleceniodawcy. Wspólnie postanowiliśmy, że formularz będzie znajdował się na początku stworzonego kursu. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w kursie było wypełnienie ww. formularza co pozwoliło uniknąć sytuacji, że osoba, która nie będzie chciała wziąć udziału w ankiecie – dostanie dostęp do kursu

Referencje

Po wykonaniu wdrożeniu naszej platformy edukacyjnej Parlo i wykonaniu kursu i testów otrzymaliśmy referencje od pana dr Piotra Dudka

„Jestem pracownikiem naukowym, który prowadzi badania nad zastosowaniem protokołu ATMIST wśród ratowników medycznych. Szukając pomysłu na zbieranie danych dotyczących tego tematu trafiłem na ofertę platformy Parlo. Zespół edu-platformy.com stworzył dla mnie dedykowaną platformę wraz z kursem e-learningowym, który oprócz edukowania moich studentów, miał też za zadanie gromadzić interesujące mnie dane. Dzięki zaangażowaniu zespołu udało się stworzyć innowacyjne narzędzie, które pozwala mi na sukcesywne kontynuowanie badań. Również terminowość i obsługa klienta to cechy, które chciałbym mocno wyróżnić podczas współpracy z zespołem edu-platformy.com”  

Dołącz do naszych klientów!

Dowiedz się więcej na temat funkcji platformy i procesu wdrożenia

Szukasz platformy e-learning?
Zadaj pytanie!
Chętnie odpowiemy!

Po otrzymaniu zapytania,
przygotujemy propozycję platformy zgodnie z potrzebami Twojej firmy.
Zachęcamy także do umówienia się na prezentację online demo platformy.
Zapraszamy również do kontaktu na info@edu-platformy.com lub na 606652094