Kobra – nauka jazdy, szkolenia dla zawodowych kierowców

Własciciele ośrodka szkolenia kierowców i instruktorów Kobra zgłosili się do nas z bardzo ciekawym projektem. Wdrożenie dotyczyło nie tylko platformy e-learningowej dla szkoły nauki jazdy, ale także rozbudowanego rejestru kandydatów na kierowców oraz instruktorów nauki jazdy.

Przed rozpoczęciem prac określono następujące cele:

1. Wybranie oraz dostosowanie odpowiednich funkcjonalności, które musi spełniać platforma e-learning dla szkoły nauki jazdy.

2. Zaprojektowanie i wdrożenie dedykowanego narzędzia do tworzenia egzaminów zgodnie z rozporządzeniem.

3. Zaprojektowanie ścieżki komunikacji platformy z kursantami.

4. Zaprojektowanie i wdrożenie rejestru szkoleń oraz postępów zgodnego z rozporządzeniem.

Realizacja krok 1

Wdrożenie platformy e-learningowej dla szkoły nauki jazdy jest sytuacja mocno skomplikowaną. Zarówno jeśli chodzi o specyfikę szkoleń, wymagania samych kursantów, jaki i ustawodawcy. Zespół Kobry zaznajomił nas w kwesti tego, jakie funkcje powinna posiadać platforma e-learningowa dla szkoły nauki jazdy, a nam pozostało znalezienie najlepszego rozwiązania, jak te wytyczny zrealizować.

Realizacja krok 3

Tryb nauki na platformie e-learningowej w ośrodku kształcenia kierowców odbywa się w modelu hybrydowym. Zajęcia online na żywno mają swój określony harmonogram, dlatego systemu powiadomień, dzięki któremu platforma będzie mogła w sposób zautomatyzowany komunikować się z kursantami. 

Realizacja krok 2

Egzaminy na prawo jazdy są egzaminami państwowymi, dlatego muszą one spełniać wymagania określone przepisami prawa. Specyfikacja modułu do tworzenia egzaminu zakładała, że egzamin musi składać się z pytań, które będą losowane z odpowiednich baz, w odpowiednich proporcjach pod względem tematyki tj. psychologia, metodyka, czy bezpieczeństwo.

Realizacja krok 4

Restrykcyjne przepisy związane z prowadzeniem ewidencji szkoleń stacjonarnych w szkołach nauki jazdy, znalazły swoje odwzorowanie również w przepisach dotyczących kursów online. Ewidencja prowadzona podczas nauki na platformie e-learningowej w szkole nauki jazdy powinna nie tylko zawierać wszystkie wymagane dane, ale także działać w sposób zautomatyzowany. Właśnie dlatego wdrożenie systemu, który byłby integralną częścią platformy wymagało nie tylko wielu godzin „na produkcji”, ale także kreatywności na płaszczyźnie projektowania.

Realizacja krok 1

Fundacja Innowacja i Wiedza zgłosiła się do nas z projektem, dzięki któremu tematyka gospodarowania finansami osobistymi stanie się dużo bardziej powszechna. Po kilku spotkaniach dotyczących warunków współpracy oraz ustalenia szczegółów wdrożenia mieliśmy już pełny obraz tego, jaki efekt chcemy wspólnie osiągnąć. Podstawowym celem tego projektu nie była tym razem platforma, ale kurs e-learningowy stworzony w standardzie SCORM. Parlo to platforma LMS, która umożliwia również implementacje standardu Tin Can/xAPI, SCORM 1.2 or SCORM 2004, dzięki temu pozwala na bezproblemowe osadzenie wcześniej przygotowanych treści.

Realizacja krok 2

Po wdrożeniu platformy oraz wybranych funkcjonalności zabraliśmy się za zaprojektowanie struktury szkolenia. Wcześniej przygotowany kurs w formacie SCORM, został podzielony na sześć części. Do każdego z modułów utworzyliśmy test, który miał za zadanie weryfikować wiedzę zdobytą w poszczególnych modułach i umożliwiać przejście kursanta do kolejnego etapu.

Realizacja krok 3

Komunikacja na platformie wdrożonej dla fundacji FIIW odbywa się na linii kursant – koordynator. Moduł komunikacyjny do wiadomości bezpośrednich sprawdził się tutaj perfekcyjnie. Dodatkowo wprowadziliśmy regułę, która pozwala użytkownikowi w roli kursanta na bezpośrednią komunikację tylko z użytkownikiem z rolą moderatora, dzięki czemu skróciliśmy proces wysyłania wiadomości do minimum. Zarówno kursant, jak i moderator, po otrzymaniu wiadomości, dostają powiadomienie e-mail na adres podany przy rejestracji.

Realizacja krok 4

Zespół FIIW zdecydował się na pakiet aż 50 godzin szkoleń oraz konsultacji. Standardowy pakiet, który otrzymuje każdy z naszych klientów to 5 godzin, podzielone na 5 spotkań online z trenerem, natomiast w tym wypadku, szkolenia często płynnie przechodziły w konsultacje zarówno przed wdrożeniem, jak i po.

Dołącz do szkół nauki jazdy, które działają online!

Dowiedz się więcej na temat funkcji platformy i procesu wdrożenia

Szukasz platformy e-learning?
Zadaj pytanie!
Chętnie odpowiemy!

Po otrzymaniu zapytania,
przygotujemy propozycję platformy zgodnie z potrzebami Twojej firmy.
Zachęcamy także do umówienia się na prezentację online demo platformy.
Zapraszamy również do kontaktu na info@edu-platformy.com lub na 606652094