Nauka języków obcych jeszcze nigdy nie była tak prosta, jak w dzisiejszych czasach. Komputery oraz Internet odcisnęły swoje piętno na każdej dziedzinie naszego życia, dlatego nic dziwnego w tym, że nastał również czas  na pojawienie się e-learningu w szkołach językowych.
Platformy e-learning to niezastąpione narzędzie do nauki języka obcego w dowolnym miejscu i czasie.
Szkoły posiadające w swojej ofercie platformy e-learningowe do nauki języków wysuwają się na prowadzanie względem konkurencji, która takiego udogodnienia nie posiada.


Podobno statystycznie każda osoba,  która używa komputera miała już styczność z e-learningiem.
Tak  przynajmniej mówi jedno z badań, które przeprowadzono na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Ta informacja pokazuje tylko, jakie korzyści może przynieść posiadanie platformy e-learingowej w szkole językowej.

E-learning i nauczanie zdalne języków w szkole językowej

Szkoła językowa , która posiada możliwość nauki zdalnej przez internet, automatycznie powiększa grono swoich potencjalnych klientów. Dla wielu ludzi główną barierą, która powstrzymuje ich przed rozpoczęciem nauki języka jest brak czasu. Wpływ na taki stan rzeczy mają np. utrudniony dojazd do szkoły językowej, czy też brak możliwości uczęszczania na kurs w regularnych porach.
Właśnie w tym miejscu pojawia się miejsce na wykorzystanie platformy e-learningowej w szkole językowej.

Platforma edukacyjna w nauce języka obcego

Platforma edukacyjne do nauki języków obcych pozwala na naukę online w dowolnej porze, w domowym zaciszu, czy podczas przerwy w pracy. Świetnie sprawdza się jako połączenie nauki na platformie online uzupełnionej o zajęcia online na żywo z lektorem w pokojach wirtualnych..

Platformy e-learningowe dla szkół językowych obok modułu edukacyjnego powinny posiadać również moduł socjalny oraz moduł grywalizacji. Dzięki modułowi socjalnemu, użytkownicy platformy e-learnigowej w szkole językowej mogą się ze sobą swobodnie komunikować, nawiązywać kontakty z innymi użytkownikami oraz mają dostęp do materiałów udostępnianych przez lektorów. Posiadanie takiego modułu ułatwia również administrowanie grupami językowym, czy też bezpośredni kontakt z kursantami. 
Jeśli chodzi o moduł grywalizacji pozwala on uczynić naukę jeszcze bardziej ciekawą i wciągającą.
Wyobraź sobie, że podczas nauki języka możesz uczestniczyć w przygodzie, rywalizować z innymi kolekcjonować odznaki oraz medale, które otrzymujesz za różnego rodzaju zadania oraz gry językowe. Brzmi to dobrze.Dlatego właśnie platforma e-learning dla szkoły językowej, oprócz modułu stricte edukacyjnego powinna zawierać również wyżej wymienione moduły, aby nauka języka obcego online, mogła przebiegać w ciekawy i przyjemny sposób.

Więcej informacji na temat platform dla szkół językowych

Prowadzisz szkołę językową i myślisz o platformie e-learning, zadzwoń 606652094