Kurs e-learningowy na platformie może przybierać różne formy. Niektóre kursy są wypełnione treściami wideo, w których trener/nauczyciel przekazuje treść kursów. Są też takie, gdzie wideo to dodatek, a trzon kursu stanowi tekst oraz grafiki.

Kursy e-learningowe – treści wideo

Rodzaj treści, która jest podstawą danego kursu e-learningowego jest determinowana głównie przez to, czego dotyczy dany kurs oraz do kogo jest on skierowany. Właśnie dlatego nie wszystkie szkolenia online są w formie wideo, choć może się to wydawać najbardziej atrakcyjna i przyjemna w odbiorze forma. Jeśli przykładowo uważamy, że osoba, która ma tworzyć dany kurs e-learningowy jest to osobą, która niekoniecznie dobrze sprawdzi się przed kamerą – nie jest najlepszym wyborem na siłę tworzyć treści wideo. Pamiętajmy, że stworzenie treści profesjonalnych, wielominutowych (a czasami wielogodzinnych) treści wideo to też nie mały koszt.

Kurs e-learnigowy – treści statyczne

Niektóre treści nie wymagają fajerwerków. Czasami prostota jest kluczem do sukcesu, dlatego równie powszechne są kursy e-learningowe, w których znajdziemy takie treści jak tekst oraz obrazy. Żeby przyswoić wiedzę nie zawsze trzeba być zaciekawianym przez autora kursu. Oczywiście jeśli nie chcemy, aby nasza treść była interaktywna musimy koniecznie zadbać o jej jakość!

Kurs e-learningowy – treści interaktywne (kurs hybdrydowy)

Oczywiście najlepiej, kiedy w naszym kursie e-learningowym mogą znaleźć się elementy zarówno wideo, statyczne, jak i interaktywne. Daje to kursantowi pełen wachlarz narzędzi, które skutecznie zaciekawią go oraz zachęcą do dalszej nauki w obrębie kursu. Oczywiście sama atrakcyjność wizualna oraz użytkowa kursu e-learningowego, powinna iść w parzę z jego merytoryką – takie hybrydowe połączenie gwarantuje sukces zarówno dla autora kursu, jak i kursanta.

Kurs na platformie e-learning- struktura

Tworzenie każdego kursu na platformie , zanim zaczniemy uzupełniać go treścią, o czym pisaliśmy powyżej , rozpoczynamy od stworzenia struktury kursu, czyli dzielimy go na lekcje, tematy, moduły itp.

Jeżeli temat wydaje Ci się interesujący, napisz do nas na info@lektor.com.pl lub zadzwoń 606652094.

Pomożemy i damy wskazówki od czego zacząć w e-learningu.