E-learning a e-commerce czyli sklepy internetowe

Platforma e-learning oprócz wymiaru edukacyjnego powinna również na siebie zarabiać.
W dzisiejszych czasach nie ma lepszej inwestycji niż wiedza. Jeśli prowadzisz lub tworzysz kursy i nie sprzedajesz ich w internecie – najwyższy czas na zmiany! Dlatego warto pomyśleć o sprzedaży kursów online w sklepie internetowym.

Kursy e-learningowe – jak sprzedawać w sklepie internetowym?

Najlepiej u siebie! Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem edukacyjnej platformy e-learningowej warto wziąć pod uwagę taką ofertę, która będzie zawierać także możliwość integracji ze sklepem internetowym. Oczywiście możesz sprzedawać szkolenia w offline lub potraktować e-learning jako „coś ekstra” dla swoich klientów, ale naszym zdaniem jedno nie wyklucza drugiego. Możesz sprzedawać szkolenia tradycyjnie czyli stacjonarne a jednocześnie posiadać w pełni automatyczny sklep internetowy – im więcej (bezobsługowych) kanałów sprzedaży, tym lepiej!

Integracja platformy e-learning ze sklepem internetowym ma na celu sprawić, aby sprzedaż naszych kursów online była praktycznie bezobsługowa. Moduł e-commerce, który zostanie zaimplementowany w Twojej platformie e-learning powinien pozwolić utworzyć konto użytkownika podczas zakupów w sklepie, następnie powiązać zrealizowane zamówienie z kursem e-learning i automatycznie podpiąć e-kurs klientowi po zaksięgowaniu płatności.

Sklep na platformie edukacyjnej a inne produkty

Często nasi klienci zastanawiają się, czy w sklepie, który jest integralną częścią platformy e-learningowej będzie można sprzedawać produkty, które nie są kursami online. Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że można! Sklep internetowy, który znajdzie się na Twojej platformie e-learning powinien mieć możliwość sprzedawania nie tylko wirtualnych usług i produktów internetowych. Nie ma żadnego powodu, żeby zamykać sobie możliwość przed sprzedawaniem produktów tradycyjnych z wysyłką, dlatego warto upewnić się, czy aby na pewno mamy taką możliwość.

Oprócz produktów wirtualnych oraz tradycyjnych, przy odpowiednio dobranych funkcjonalnościach, w sklepie internetowym można również sprzedawać bilety (tickety) na wydarzenia online i offline tj. szkolenia, webinary, wydarzenia kulturalne, czy nawet wizyty u specjalisty.

Systemy płatności online w e-commerce

Jeśli zdecydujesz się wdrożyć z nami platformę e-learningową wraz ze sklepem internetowym zaraz po otrzymaniu dostępów – możesz zacząć sprzedawać! Na początku Twój sklep będzie miał możliwość płatności przelewem oraz za pobraniem. Ciężko jednak wyobrazić sobie nowoczesny sklep internetowy bez możliwości zapłacenia przy pomocy płatności online, bliku, czy płatności kartą. Właśnie z tego powodu warto wdrożyć również system płatności online tj. Przelewy24, Tpay, PayU itd.

W świetle obecnych przepisów system płatności online wymaga, aby firma bądź inna osoba prawna zarejestrowała usługę samodzielnie. Rejestracja takiej usługi przebiega jednak bezproblemowo i w ciągu kilku dni od wypełnienia formularza u konkretnego dostawcy płatności – system jest w pełni skonfigurowany z Twoją platformą e-learningową lub z osobnym sklepem online.

Jeśli jesteś zainteresowany/a wdrożeniem samego gotowego sklepu internetowego bez platformy e-learningowej lub sklepu jako części platformy edukacyjnej napisz do nas na info@lektor.com-pl

Sklepy internetowe – zobacz, ile to kosztuje