Chemicy z zasadami

Panowie Piotr i Patryk trafili do nas z konkretnymi planami na stworzenie platformy e-learningowej „Chemicy z zasadami” , gdzie mogliby oferować kursy przygotowawcze do olimpiady chemicznej oraz do egzaminu maturalnego z chemii. Platforma razem z landing-page powstała w ciągu 2 tygodni i zaraz potem ruszyła intensywna sprzedaż kursów online. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże.

Przed rozpoczęciem prac określono następujące cele:

1. Zaprojektowanie i wdrożenie platformy

2. Zaprojektowanie strony głównej

3. Szkolenie administratorów oraz koordynatorów platformy.

Realizacja krok 1

Dla Panów Patryka oraz Piotra chemia to prawdziwa pasja. Obaj przygotowują olimpijczyków oraz maturzystów do egzaminów z tego przedmiotu. Podczas spotkania przed sprzedażowego dowiedzieliśmy się tyle ciekawy informacji na temat nauczania chemii, że sami mieliśmy ochotę zacząć się uczyć! Projekty edukacyjne to jedne z naszych ulubionych, dlatego wcale nie musieliśmy się starać, aby poczuć chemię do tego wyzwania. W pierwszym kroku precyzyjnie ustaliliśmy model biznesowy, z którym mieliśmy się zmierzyć. Panowie mieli swój plan na to, jak ich przyszła platforma e-learningowa ma funkcjonować. Kilka pomysłów, z którymi Panowie Patryk i Piotr zgłosili się do nas, zostało zaimplementowane do wersji produkcyjnej naszej platformy!

Realizacja krok 3

Ścisłe umysły lubią konkrety – tak właśnie moglibyśmy opisać cykl szkoleń z Panami Patrykiem i Piotrem. Standardowo, szkolenia, które przeprowadzamy po wdrożeniu, trwają około 5 godzin, natomiast w tym przypadku trwały o połowę krócej!

Realizacja krok 2

Kiedy wszystkie moduły zostały skompletowane, a dodatkowe funkcje zaimplementowane, przystąpiliśmy do zaprojektowania strony startowej platformy. Jako że „Chemicy z zasadami” nie posiadali wcześniej strony internetowej, postanowiliśmy, że to idealny momenty, aby połączyć stronę wizytówkę oraz platformę w jednej instalacji. Dzięki temu platforma zyskała wizualne dopełnienie, a klient zaoszczędził środki, które miał przeznaczyć na wdrożenie strony.

Realizacja krok 1

Fundacja Innowacja i Wiedza zgłosiła się do nas z projektem, dzięki któremu tematyka gospodarowania finansami osobistymi stanie się dużo bardziej powszechna. Po kilku spotkaniach dotyczących warunków współpracy oraz ustalenia szczegółów wdrożenia mieliśmy już pełny obraz tego, jaki efekt chcemy wspólnie osiągnąć. Podstawowym celem tego projektu nie była tym razem platforma, ale kurs e-learningowy stworzony w standardzie SCORM. Parlo to platforma LMS, która umożliwia również implementacje standardu Tin Can/xAPI, SCORM 1.2 or SCORM 2004, dzięki temu pozwala na bezproblemowe osadzenie wcześniej przygotowanych treści.

Realizacja krok 2

Po wdrożeniu platformy oraz wybranych funkcjonalności zabraliśmy się za zaprojektowanie struktury szkolenia. Wcześniej przygotowany kurs w formacie SCORM, został podzielony na sześć części. Do każdego z modułów utworzyliśmy test, który miał za zadanie weryfikować wiedzę zdobytą w poszczególnych modułach i umożliwiać przejście kursanta do kolejnego etapu.

Realizacja krok 3

Komunikacja na platformie wdrożonej dla fundacji FIIW odbywa się na linii kursant – koordynator. Moduł komunikacyjny do wiadomości bezpośrednich sprawdził się tutaj perfekcyjnie. Dodatkowo wprowadziliśmy regułę, która pozwala użytkownikowi w roli kursanta na bezpośrednią komunikację tylko z użytkownikiem z rolą moderatora, dzięki czemu skróciliśmy proces wysyłania wiadomości do minimum. Zarówno kursant, jak i moderator, po otrzymaniu wiadomości, dostają powiadomienie e-mail na adres podany przy rejestracji.

Realizacja krok 4

Zespół FIIW zdecydował się na pakiet aż 50 godzin szkoleń oraz konsultacji. Standardowy pakiet, który otrzymuje każdy z naszych klientów to 5 godzin, podzielone na 5 spotkań online z trenerem, natomiast w tym wypadku, szkolenia często płynnie przechodziły w konsultacje zarówno przed wdrożeniem, jak i po.

Referencje

Po wdrożeniu platformy edukacyjnej Parlo otrzymaliśmy referencje od p. Patryka Wiśniewskiego.

W imieniu spółki Chemicy z Zasadami Jakubiec Wiśniewski pragniemy szczerze polecić firmę oraz platformę Parlo, która na nasze zlecenie stworzyła landing page wraz ze zintegrowanym sklepem internetowym oraz platformą online służącą do edukacji

Współpraca przebiegła bardzo płynnie, mogliśmy liczyć na nieustanne wsparcie w każdej kwestii, zarówno w płaszczyźnie technicznej jak i biznesowej. Profesjonalna obsługa klienta, ekspresowe tempo realizacji oraz przystępna cena to tylko kilka dobrych słów, które mogłoby opisać naszą współpracę z naszej perspektywy.

Dziękujemy za pomoc w rozwijaniu naszego e-biznesu.

Dołącz do naszych klientów!

Dowiedz się więcej na temat funkcji platformy i procesu wdrożenia

Szukasz platformy e-learning?
Zadaj pytanie!
Chętnie odpowiemy!

Po otrzymaniu zapytania,
przygotujemy propozycję platformy zgodnie z potrzebami Twojej firmy.
Zachęcamy także do umówienia się na prezentację online demo platformy.
Zapraszamy również do kontaktu na info@edu-platformy.com lub na 606652094