Platforma e-learning to narzędzie, które może odmienić praktycznie każdą firmę, ważne jednak, aby była ona dostosowana do potrzeb konkretnego biznesu. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej platformy e-learningowej, warto sprawdzić, jakie dokładnie ma możliwości.

Podstawową funkcją platformy edukacyjnej (taką rolę spełnia większość platform e-learning) jest moduł do tworzenia kursów online, a co za tym idzie, jej podstawową rolą jest możliwość zdobywania wiedzy przy pomocy e-learningu. Aby nauka była efektywna, nie wystarczy tylko przełożyć treść z tradycyjnego źródła (książki, czy artykuły) na płaszczyznę kursu e-learningowego.
E-learning w formie surowego tekstu już dawno przestał być atrakcyjny dla klientów, którzy zdecydowali się na zakup szkolenia online. Nowoczesne platformy edukacyjne to prawdziwe internetowe kombajny, które łączą w sobie wiele elementów z pogranicza nauczania, administracji oraz komunikacji z kursantem.

Oczywiście podstawą platformy e-learningowej, jak już wcześniej wspomnieliśmy, będzie moduł do tworzenia kursów online. Ważne żeby moduł ten był zaprojektowany w ergonomiczny i przejrzysty sposób zarówno dla kursanta, jak i dla twórców szkoleń oraz administratorów platformy. Kolejnym pytaniem, które powinni zadać przyszli posiadacze platformy e-learningowej jest to, czy kursy online będą sprzedawane bezpośrednio na platformie, czy będą służyć do celów szkoleniowych dla pracowników w naszej firmie.
Jeśli podejmiemy decyzje, że szkolenia online mają na siebie zarabiać, powinniśmy zdecydować się na platformę e-learningową, która będzie zawierać skonfigurowany sklep internetowy.
Następnym elementem, o którym warto wspomnieć jest moduł do komunikacji. Tym razem nieważne, czy kursy online będą tworzone dla naszych pracowników, czy przyszłych klientów – sprawdzony system do wysyłki mailingów będzie tutaj niebywale pomocny.
Warto również zadbać o to, aby nasi kursanci nie zasnęli przy kolejnej lekcji. Grywalizacja to jeden z najnowszych trendów w e-learningu, który zdobywa co raz więcej zwolenników. Nauka przez zabawę to już nie tylko domena kursów dla dzieci – my dorośli również lubimy grać oraz rywalizować.

To oczywiście nie wszystkie elementy, które może zawierać edukacyjna platforma elearningowa. Jeśli jesteś zainteresowany jeszcze większą dawką informacji na temat wdrożenia e-learningu w swojej firmie – napisz do nas lub pobierz bezpłatną strategię , jak wdrożyć e-learning w Twojej firmie.

>>POBIERZ STRATEGIĘ- JAK WDROŻYĆ E-LEARNING W TWOJEJ FIRMIE